zondag 9 februari 2025 om 10,00

Kliederkerk | Grote Kerk Blokzijl
Voorganger(s): Pastor Liesbeth Winters-Jonas
Ouderling(en): Patrisja Mintjes, Erik Ploer (diaken)

Kliederkerk | 9 februari 10.00 uur | Grote Kerk Blokzijl
Aan de dienst werken mee Patrisja Mintjes, ouderling van dienst, Erik Ploer, diaken, Jaco Floor, muziek en pastor Liesbeth Winters-Jonas.


Kliederkerk: Waarom gaat dat zoals het gaat?
Onze Kliederkerk draait nu enkele jaren. En tot onze grote vreugde komen er steeds meer mensen meedoen. Daarom is het goed om nog eens uitleg te geven waarom een Kliederkerk gaat zoals het gaat.
De Kliederkerk is overgewaaid vanuit Engeland, the Messychurch. Messy heeft naast de letterlijke betekenis ‘kliederen’ ook de betekenis van ‘onderzoeken’. Dat is wat we doen bij Kliederkerk; we onderzoeken een bijbelverhaal. We onderzoeken samen, jong en oud. Daarom is iedereen welkom. We vormen de liturgie zo dat zelfs de jongste kinderen snappen dat we binnen de Kliederkerk bezig zijn om te onderzoeken wat geloof betekent en wie God is. En juist omdat er jonge kinderen mee doen, praten we soms wat langzamer. Heel bewust! Bij een te hoog tempo, pikken deze kinderen de woorden niet op.
Een Kliederkerk bestaat uit drie delen. Ze zijn alle drie even belangrijk.
Samen vieren.  In dit deel zingen we samen, er wordt gebeden en er klinkt een bijbelverhaal. Wie goed kijkt, ontdekt dat tijdens ‘samen vieren’ alle liturgische elementen van een gewone kerkdienst aanwezig zijn.
Samen ontdekken. Het bijbelverhaal heeft geklonken en nu is het tijd om zelf te ontdekken wat dat verhaal betekent of hoe je het verhaal kunt laten leven in jezelf. Er zijn allerlei doe-activiteiten. De één knutselt, de ander speelt en weer een ander doet mee met de ouder-nevendienst. Eenmaal terug in de kring, sluiten we de dienst af met gebed en zegen.
Samen ontmoeten. Er is limonade, thee en koffie. En daarbij valt ook altijd iets lekkers te snoepen. Wie wil speelt of knutselt nog even verder. Anderen praten met elkaar na over de dienst. Door deze ontmoeting leer je elkaar steeds beter kennen als mensen van één geloofsgemeenschap. We raken betrokken op elkaar.
Samen Vieren en Ontmoeten duurt ongeveer een uur. Voor het ontmoeten nemen we voldoende tijd. Soms loopt het iets uit. Een kwartiertje misschien….ach, wat is een kwartier op een heel vrije zondag 😊Dus mocht dat een keertje het geval zijn, haast je niet naar huis maar blijf voor een fijne ontmoeting!

 
 
Thema 9 februari: Met moed en vertrouwen kun je grootse dingen doen.
 
Samen vieren
Lied: Ga je mee, zeg niet nee!
Aansteken van de kaars
Gebed
Uitleg/intro van het thema: vragen over moed en vertrouwen

Je bent moediger dan je gelooft
Sterker dan je lijkt
En slimmer dan je denkt.

Bijbelverhaal;  we bekijken een filmpje over David en Goliath
Lied Opwekking 42 (in canon)

Samen ontdekken
Vandaag kun je:
-stenen versieren
-een tekening vergroten
-blind proeven
-slinger werpen
-je in de armen van anderen laten vallen
-gebedsintenties opschrijven
-in gesprek over ‘de reus in jezelf’.

Terug in de kring
Terugblik en reacties op het samen ontdekken
Lied We zingen/luisteren naar David was maar klein
Dankgebed
Aandacht voor de collecte
Zegen
Zingen: Lied 416, Ga met God en Hij zal met je zijn

Samen ontmoeten
Er is limonade, thee en koffie met allerlei lekkers.
En we nemen de tijd om met elkaar in gesprek te gaan

Diaconie
Wil je onze doelen steunen?
Er zijn verschillende mogelijkheden om te geven; maak over via je bank of geef via de scipio app.

1e collecte is bestemd voor de Diaconie, noodhulp Israël en Midden Oosten
NL50 RABO 0322 0480 79, t.n.v. Diaconie, o.v.v. doel


2e collecte is bestemd voor de Eigen Kerk
NL25 RABO 0301 8240 29, t.n.v. College van Kerkrentmeesters, o.v.v. doel

3e collecte is bestemd voor Onderhoud Waaier
NL25 RABO 0301 8240 29, t.n.v. College van Kerkrentmeesters, o.v.v. doel
 

terug