zondag 9 november 2025 om 10:00 uur

Iederkerk | Grote Kerk Blokzijl
Voorganger(s): Liesbeth Winters-Jonas
Ouderling(en): Heleen van Drie-de Pagter Carla Sanders (diaken) Heleen van Drie-de Pagter (lector)
Organist: Corry van den Berg

Diaken: Carla Sanders
Lector: Heleen van Drie-de Pagter
 

Aan de dienst werken mee Heleen van Drie-de Pagter, ouderling van dienst, Carla Sanders, diaken, Corry van den Berg, muziek en pastor Liesbeth Winters-Jonas gaat voor.

Thema: Storm op zee
Kernboodschap: Vertrouw op de kracht die je krijgt
Op zondag 9 november om 10:00 uur is er weer een (Kl)iederKerk in de Grote Kerk van Blokzijl.
Een (Kl)iederKerk is een interactieve gezinsdienst voor alle leeftijden. Samen luisteren we naar het Bijbelverhaal, doen we creatieve en speelse activiteiten en eten we na afloop gezellig samen.
Deze keer staat het Bijbelverhaal Storm op zee (Marcus 4) centraal. Wanneer Jezus zijn leerlingen vraagt: “Waarom ben je bang, geloof je niet meer?”, is dat niet bedoeld als een verwijt, maar als een bemoediging.
De boodschap van deze viering is:
“Vertrouw op de kracht die je krijgt.”
Geloof helpt om rust te vinden en de stormen in het leven te doorstaan.
Tijdens de viering luisteren we naar het verhaal, zingen we samen en doen we allerlei ontdekactiviteiten rondom het thema. Voor volwassenen is er een moment van bezinning in de oudernevendienst, geleid door Janetta.
Na afloop drinken we samen koffie, thee of ranja met lekkers.
Iedereen is van harte welkom!
Neem gerust iemand mee en vier mee met deze inspirerende gezinsdienst.
Namens het (Kl)iederKerk-team:
Annie, Patrisja, Mathilde, Fiona, Selma, Marja en Hennie

Iederkerk zondag 9 november 2025
Samen vieren
Lied: Ga je mee, zeg niet nee Ga je mee, zeg niet 'nee' (Lyrics video) - YouTube  (youtube of orgel)
Aansteken van de kaars
Gebed
Uitleg/intro van het thema: Storm op zee.


Lied : God  van licht   Opw 807

Bijbelverhaal:  Met kleine poppetjes, een boot en hoge golven wordt het verhaal ‘Storm op het meer’(marcus 4) verteld.

Lied  Wat als de storm komt, Stef Bos (Youtube) https://www.youtube.com/watch?v=WQAjM3Rpb_w&list=RDWQAjM3Rpb_w&start_radio=1

Samen ontdekken
Iedereen zoekt een plek om op eigen manier bezig te zijn met het thema. Knutselen, praten, spelen.
En voor de volwassenen is er ook een oudernevendienst.
Lied  Rangoon Oceaan (Youtube) https://www.youtube.com/watch?v=wg9b-1cIYCU&list=RDwg9b-1cIYCU&start_radio=1

Dankgebed
Aandacht voor de collecte
Zegen Liesbeth
Zingen: Stel mijn vertrouwen, Canon

Samen ontmoeten
We drinken limonade, koffie of thee en snoepen daarbij iets lekkers

 

Diaconie
Wil je onze doelen steunen?
Er zijn verschillende mogelijkheden om te geven; maak over via je bank of geef via de scipio app.

1e collecte is bestemd voor de Diaconie: Werelddiaconaat Zuid Afrika
NL50 RABO 0322 0480 79, t.n.v. Diaconie, o.v.v. doel


2e collecte is bestemd voor de Eigen Kerk
NL25 RABO 0301 8240 29, t.n.v. College van Kerkrentmeesters, o.v.v. doel

3e collecte is bestemd voor de Energiekosten
NL25 RABO 0301 8240 29, t.n.v. College van Kerkrentmeesters, o.v.v. doel
 

Diaconie collecte Wereld Diaconaat Zuid Afrika
Een toekomst voor kansarme kinderen in Pretoria.
Veel jongeren in Pretoria groeien op in gebroken gezinnen en gewelddadige wijken. De helft van de jongeren maken de middelbare school niet af en 40% van de 15 tot 32 jarigen zijn werkloos. De christelijke organisatie PEN is als een familie voor deze kansarme kinderen en jongeren. Ze krijgen begeleiding bij huiswerk en examens, maar leren ook sociale en creatieve vaardigheden de hen weerbaar maken. PEN blijft de kinderen trouw tot ze op eigen benen kunnen staan.

terug